Skip to content

L’Ajuntament organitza un concurs per votar els millors tastos de tapes i dolços en format virtual

Com funciona?

L’Ajuntament organitza un concurs per votar els millors tastos de tapes i dolços en format virtual. En aquest site podreu trobar les tapes participants i l’establiment corresponent  amb la fotografia de cada tapa i el nom de la tapa.

A partir del dia 2 de setembre a les 18.00 h es podrà votar telemàticament els participants al millor tast de cada categoria de tapa. Si voleu participar-hi podeu votar telemàticament la millor tapa i dolç. 

Fins al dia 8 de setembre a les 14.00 h estarà obert el termini per a fer les votacions dels millors tastos. Els tastos que siguin més votats seran els guanyadors per categories dels establiments participants.

Els establiments comercials guanyadors seran premiats amb una pàgina de publicitat conjunta al Diari de Sant Andreu del mes d’octubre, de difusió gratuïta a tots els domicilis del municipi.

Entre el públic participant en la votació telemàtica es sortejarà, per cada categoria, una degustació especial per dues persones en l’establiment comercial guanyador.

El 13 de setembre es durà a terme el sorteig amb representants del món de la restauració local i a partir d’aquest data es comunicarà el resultat als guanyadors, a través de les xarxes socials. Els guanyadors recolliran el premi a Escoles Velles.

Premis i horaris

Els establiments comercials guanyadors seran premiats amb una pàgina de publicitat conjunta al Diari de Sant Andreu del mes d’octubre, de difusió gratuïta a tots els domicilis del municipi.

Entre el públic participant a la votació telemàtica es sortejarà, per cada categoria, una degustació especial per a  dues persones en l’establiment comercial guanyador. 

Podreu fer el TAST els dies següents:

  • Divendres 2 de setembre de 18 a 21 h.
  • Dissabte 3 i diumenge 4 de setembre de 12 a 14 h. i de 18 a 21 h.
  • Dilluns 5 de setembre de 12 a 14 h.

ELS RESTAURANTS AMB AQUEST SÍMBOL * TENEN UN HORARI ESPECIAL.

Tapes

Aquí hi trobaràs el llistat de les tapes dividides en les 2 categories participants: dolces i salades,  amb la foto i l’establiment corresponent.

CLICA A LA FOTO DE LA TAPA PER FER LA TEVA VOTACIÓ

Tapa Salada

BAR ACUARIUM – METIENDO LA GAMBA + BEGUDA

BAR CÓRDOBA – FLAMENCA CORDOVESA + BEGUDA

BAR EL PALAU – TORPEDE DE LLAGOSTÍ + BEGUDA

BAR MORA – MANDONGUILLES AMB SUC + CERVESA O REFRESC

BAR RESTAURANT LA TRUITA “PLATILLOS” – TEQUEÑO + BEGUDA

BAR TRAGA TRAGA – HAY QUE COMERLO PARA CREERLO + BEGUDA

BAR TU SIGUE – TACO DE TRUITA ARREBOSSAT AMB FORMATGE DE CABRA, FIGUES, AMETLLES I PERNIL SERRÀ + BEGUDA (CERVESA / REFRESC)

CREPERIA ESSÈNCIA – CAPRITX DE FORMATGE + BEGUDA – (DILLUNS DIA 5 TANCAT)

DGUSTAM – “LA XURRADA” DEL DGUSTAM AMB SOBRASSADA IBÈRICA, MATÓ I MEL DE TRUFA + BEGUDA (AIGUA, COPA DE VI, TINTO DE VERANO, CERVESA I VERMUT DE LA CASA) – *Adaptem la nostra tapa als vegans, sense gluten i fem ruta kid (per als més petits) – (DILLUNS DIA 5 TANCAT)

DTAPING – “LA XURRADA” DEL DTAPING AMB MELÓS DE VEDELLA CONFITAT AMB EL SEU SUC I PARMENTIER DE PATATA + BEGUDA (AIGUA, COPA DE VI, TINTO DE VERANO, CERVESA I VERMUT DE LA CASA) *Adaptem la nostra tapa als vegans, sense gluten i fem ruta kid (per als més petits) – (DILLUNS DIA 5 NO FEM RUTA)

EL CASINO DE SANT ANDREU DE LA BARCA – MOIXAMA AMB GORGONZOLA I AMETLLA, ADERECIT AMB RALLADURA DE LIMA I OLI D’OLIVA FUMAT – VERMUT RUVINS (REUS)

EL FRANKFURT DEL CARRER – MANDONGUILLA DE CALAMAR IBÈRICA AMB SALSA DE SOJA + COPA DE VI BLANC VERDEJO – (DILLUNS DIA 5 TANCAT)

EL REI DELS FRANKFURT’S – PULLED PORK: CARN ENTATXONADA AMB CEBA SOFREGIDA A FOC LENT AMB SALSA PARRILLA + BEGUDA

EL PALAU VELL RESTAURANT – TIMBAL D’ESCALIVADA AMB FORMATGE DE CABRA I OLIVADA NEGRA + COPA DE CAVA BRUT NATURE – (DIUMENGE DIA 4 TARDA TANCAT)

ESQUINITA DEL MOJITO – CEVICHE TROPICAL DE GAMBA + BEGUDA

FRANKFURT SABOR AUTÈNTIC – HAMBURGUESA AUTÈNTICA + BEGUDA

HIDAYA – EMPANADA BRIUAT AMB OLIVES + BEGUDA

LA BARCA DEL TAPEO – BOMBA CASOLANA DE VEDELLA AMB ARREBOSSAT CRUIXENT + BEGUDA

LA BODEGUILLA – ALADROC MAR I MUNTANYA + BEGUDA

MIGAS PANADEROS – PORCIÓ DE COCA DE RECAPTE + COPA DE CERVESA

TELEMOLLETE – LLUÇ ELÈCTRIC AL FORMATGE + SANGRIA BLANCA

VENETZIA PASTELERIA – EMPANADA DE POLLASTRE O PEIX + BEGUDA

365 – PANINIS + BEGUDA

Tapa Dolça

DGUSTAM – “GROSSANT DE FIRA” AMB CREMA DE KINDER I COBERTURA DE PRALINÉ + BEGUDA (CAFÈ O INFUSIÓ O GLOPET DE CREMA O HERBES) – *Adaptem la tapa dolça sense gluten – (DILLUNS DIA 5 TANCAT)

EL CASINO DE SANT ANDREU DE LA BARCA – PASTÍS DE FORMATGE AMB FRUITS VERMELLS – CAVA ARTESÀ RUVINS (BRUT NATURE)

EL PALAU VELL RESTAURANT – PASTÍS DE XOCOLATA TOBLERONE (SENSE GLUTEN) + VI DOLÇ O RATAFIA – (DIUMENGE DIA 4 TARDA TANCAT)

HIDAYA – MIG POLO, CACAUETS + BEGUDA

LA JIJONENCA – CAFÈ SANT ANDREU SENSE BEGUDA

LA JIJONENCA – CAFÈ QUIMETA SENSE BEGUDA

PASTISSERIA ARENAS –  PORCIÓ DE PASTÍS + GLOPET – ( de 7 a 22 h)

TELEMOLLETE – CREP TELEMOLLETE + BATUT CANARI

VENETZIA PASTELERIA – PASTES, AMETLLES I CACAUETS + BEGUDA

365 – PASTÍS DE CARABASSA + CAFÈ

Esta encuesta ha terminado (desde 2 meses).

Establiments participants

BAR ACUARIUM
C. Parc Vall Palau, 4 local 3

BAR CÓRDOBA 
C. de la Creu, 17

BAR EL PALAU
C. Parc Vall Palau, 6 local 1

BAR MORA 
Parc Vall Palau, bloc 4 local 5

BAR RESTAURANT LA TRUITA “PLATILLOS”
Ctra. de Barcelona, 1

BAR TRAGA TRAGA
Av. de Guatemala, 8

BAR TU SIGUE 
C. Josep Pla, 24

* CREPERIA ESSÈNCIA
Av. de la Constitució, 9
(DILLUNS DIA 5 TANCAT)

* DGUSTAM
C. Bonaventura Pedemonte S/N (DILLUNS DIA 5 TANCAT)

* DTAPING
Av. Constitució, 21 LOCAL (DILLUNS DIA 5 NO FEM RUTA)

EL CASINO DE SANT ANDREU DE LA BARCA
C. de Catalunya, 2

* EL FRANKFURT  DEL CARRER
C. Berguedà,4 (DILLUNS DIA 5 TANCAT)

* EL REI DELS FRANKFURT’S
Ctra. Martorell, 21
(DILLUNS DIA 5 TANCAT)

ESQUINITA DEL MOJITO
Av. Constitució, 17

FRANKFURT SABOR AUTÈNTIC
C. de la Creu, 29 local 2

* EL PALAU VELL RESTAURANT
Camí Vell del Palau, 6 (DIUMENGE DIA 4 TARDA TANCAT)

HIDAYA
C. Catalunya, 23 local 1

LA BARCA DEL TAPEO
C. Penedès, 12

LA BODEGUILLA
C. Riera Canals, 16

LA JIJONENCA
(Plaça Federico García Lorca 10, 11, 12)

LA JIJONENCA
(Av. Constitució 60, Local 2)

MIGAS PANADEROS
C. Sant Josep Oriol, 2 local 3

PASTISSERIA ARENAS
C. de Sant Jordi, 3

TELEMOLLETE
Via de l’Esport, 4

365
Av. Constitució, 10- 12

VENETZIA PASTELERIA
Pl. Catalunya Local 10